Sněm žáků desítky

Naším cílem je vytvořit na Praze 10 fungující skupinu mladých lidí ze základních a středních škol, kteří se budou pravidelně scházet a přicházet s nápady, společně je realizovat a snažit se tak o rozvoj Prahy 10 z pohledu mladého člověka.

Sněm žáků Desítky zve na setkávání aktivní mladé lidi od 5. třídy základních škol až po střední školy, kteří se chtějí podílet na rozvoji Prahy 10. Z každé školy mohou přijít dva žáci, nejlépe ti, kteří na Praze 10 bydlí nebo se angažují v činnosti školních parlamentů.

Kdy a kde se pravidelně scházíme:

Datum a místo domlouváme vždy osobně na schůzi, aby nám to všem vyhovovalo. Chceme se sejít alespoň jednou měsíčně odpoledne. Komunikujeme spolu také přes skupinu na whatsappu. Více informací o tom, co děláme najdete na Desítka očima mladých.

Ozvěte se nám mailem na snemzakudesitky@gmail.com

Budeme se na vás těšit!

NADCHÁZEJÍCÍ AKCE

Příští schůze Sněmu se koná ve středu 6. 12. od 15:30 v sále bratří Čapků v budově nové radnice Vinohradská 3218/169.

Mladé fórum ve Vzletu

Akce se bude konat dne 12. prosince 2023 od 8:30 do 12:00 v hlavním sále kulturního centra Vzlet ve Vršovicích. Mladé fórum je unikátní ověřená metoda, jak zapojit do rozvoje města děti a mládež a sbírat jejich nápady a náměty. Účastníci budou diskutovat u moderovaných kulatých stolu nad tématy jako je zeleň, doprava, sport, nebo kultura. U každého stolu bude přítomen zástupce úřadu městské části, připravený reagovat na podněty aktuálními informacemi.

Registrace zde

Mluvčí sněmu

Nikola Hamanová

Vít Vachta

Radní sněmu

David Vlček

Petr Korbel

Ondřej Školný

Galerie

Aktuality

Celoškolní workshop na ZŠ U Vršovického nádraží

(28. 11. 2023) Třetí ročník participativního rozpočtu brzy vyvrcholí hlasováním o navržených projektech. Na školách nyní probíhají kampaně, žáci se seznamují s projekty, než budou vybírat, kterým dají svůj hlas. Na ZŠ U Vršovického nádraží…

Listopadový Sněm žáků Desítky poprvé v nové radnici

(16. 11. 2023) Zástupci Sněmu žáků Desítky mají před sebou velkou událost – spolupořádají Fórum mladých, konferenci pro žáky základních a středních škol na Praze 10. Zasedání listopadového sněmu se tedy neslo v duchu příprav na…