Nový Eden

(29. 10. 2020) Projekt Nový Eden zahrnuje rekonstrukci radnice a vyhlášení architektonicko-urbanistické studie pro řešení využití budovy bývalého kulturního domu Eden a jeho bezprostředního okolí. Radnice a její okolí se tak v budoucnu promění a tím přinese kvalitní prostor v podobě Nového Edenu.

Dozvědět se více o tomto projektu jste se mohli v informačním kontejneru umístěném před nákupní centrum Eden ve Vršovicích od 14. září do 9. října. Pokud jste do něho zavítali, dozvěděli jste se informace o projektu a nejen to, mohli jste besedovat s radními i architekty, využít pestrý doprovodný program například se zaměřením na historii a architekturu sídliště Vlasta, budoucnost objektu Koh-i-noor nebo o Strategie pro Prahu 10 na dalších deset let.

Oslovili jsme přes 700 občanů, kteří se zajímali o proměnu okolí radnice a bývalého kulturního domu a předali jim časopis Nový Eden vydaný na toto téma. Mohli jste vyplnit i krátkou anketu na místě, kterou zjišťujeme, jak území bývalého kulturního domu Eden vnímáte nyní a jakou budoucnost byste si pro něj představovali (do uzávěrky měsíčníku vyplněno 220 anket).

Anketu můžete stále vyplnit do konce tohoto roku na adrese https://www.praha10.cz/novyeden, kde jsou i bližší informace o uvedeném projektu rekonstrukce radnice a okolí.