Nové chodníky v Krátké ulici

(3.3.2023) Technický stav chodníků, na kterém se podepisují zejména časté zásahy správců sítí, trápí spoustu občanů naší městské části. Praha 10 se proto domluvila s Technickou správou komunikací hl. m. Prahy (TSK) a s dalšími správci sítí na obnově chodníků v lokalitě kolem Starostrašnické ulice. Nevzhledný asfaltový povrch se tady bude měnit za dlažbu.
Začne se v polovině března v Krátké ulici, ale připravuje se také obnova dalších ulic, kde síťaři plánují opravovat svá zařízení.

Jedná se o koordinovanou akci společností TSK, THMP, CETIN a PPD za přispění městské části Praha 10. Při ní dojde k opravě nebo výměně stávajících poduličních sítí a dalších zařízení jednotlivých správců. Obnovy se dočkají chodníky a parkovací stání – bude z nich odstraněn již značně poškozený litý asfalt, který nahradí dlažba. Chodci se mohou těšit na zámkovou dlažbu 20 x 20 cm, zatímco pro auta je nachystána drobná kamenná dlažba. Úpravy sjednotí šířku chodníků a parkovacích stání, která budou nově oddělena obrubou z žulových kostek, a ne pouze vodorovným dopravním značením.

V průběhu stavby bude v ulici dočasně omezeno parkování. Žádáme tedy veřejnost o pochopení při zhoršených podmínkách a o dodržování přechodného zákazu parkování vozidel v místě stavby.